Vi håper det står bra til med dere i denne utfordrende tiden! Koronaperioden viser seg som en ny og krevende situasjon for alle, inkludert oss i de amerikanske idrettene i Norge. Vi velger likevel å se mulighetene dette gir oss, og ønsker å bruke tiden til noe konstruktivt.
Så: her følger 10 klubbutviklingstiltak som vi, etter inspirasjon fra Norges Studentidrettsforbund (link), vil oppfordre/utfordre medlemsklubbene våre til se på i ukene som kommer. Slå et slag for å være ekstra forberedt når aktivitetene starter opp igjen.
Har dere en klubbhåndbok?
En klubbhåndbok skal svare på de viktigste spørsmålene om klubben og gjøre det enkelt å finne ut hvilke retningslinjer som gjelder internt. Klubbhåndboka vil kunne bidra til kontinuitet i det som bestemmes og gjøres i klubben. Hyppige utskiftninger av tillitsvalgte, trenere og medlemmer gjør klubbhåndboka til et ekstra viktig hjelpemiddel/verktøy. Se NIFs temaside om klubbhåndbok for malverk og inspirasjon.
TIPS: Se på stillingsbeskrivelser for styret og komiteer. Gode stillingsbeskrivelser kan være et viktig verktøy for at det enkelte styremedlem skal ha oversiktlige og forutsigbare arbeidsoppgaver, og det kan bidra til både større effektivitet og motivasjon til styrearbeidet.
Book et digitalt møte med NAIF!
Vi tar gjerne en digital samtale med dere om hva NAIF er og hva vi gjør. Vi kan snakke om deres utfordringer i klubben, diskutere ønsker om kompetanseheving, bidra med innspill til hvordan dere kan utvikle klubben videre, og mye annet. Dersom det skulle være ønskelig, kan dere ta kontakt med naif@amerikanskeidretter.no, så avtaler vi et digitalt møte.
TIPS: Det er mulig å bestille ulike typer kurs fra idrettskretsen (link) – for eksempel «Klubbens styrearbeid i praksis». Vi anbefaler å følge med på hvilke webkurs (webinarer) din idrettskrets tilbyr i disse dager, og om noen av disse kan være aktuelle for dere.
Oppdatere årshjulet
Har klubben et årshjul med viktige frister, interne og eksterne arrangementer, og andre begivenheter? Vi foreslår å bruke litt tid på å oppdatere dette. Ta gjerne en titt på malen som ligger på nettsiden vår her: «Årshjul – Klubbdrift NAIF» Den inkluderer idrettsspesifikke ting, i tillegg til viktige ting som alle idrettene har til felles, f.eks. samordna rapportering (innen 30.april – åpner 1. april) og søknadsfrist for momskompensasjon (innen 15. august).
Har dere kontroll på økonomien?
Koronasituasjonen har skapt utfordringer for samfunnet – dette kan i mange tilfeller påvirke idrettslagets generelle økonomi og budsjetter. God økonomistyring er en viktig forutsetning for å sikre god klubbdrift, og vi kan anbefale å sette seg inn i temaet og lage en økonomihåndbok. Se NIFs temaside om økonomi for informasjon.
Vi vet at mange av våre medlemsklubber for tiden opplever både økonomiske og juridiske utfordringer i forbindelse med avlyst aktivitet. Juridisk avdeling i NIF har forsøkt å svare på en del aktuelle spørsmålene fra idrettslag her, slik at klubbene aktivt kan ta tak i utfordringene.
TIPS: Flere stiftelser har åpnet opp for ekstra tildeling i forbindelse med koronasituasjonen. Se hvilke støtteordninger idrettslagene kan søke på i NIF sin oversikt her (link). Det finnes også flere lokale støtteordninger rundt i landet det går an å søke på – sjekk dine lokale banker, kommunen, og idrettskretsen.
Oppretthold kontakten med trenere, utøvere og foreldre
Gode relasjoner med klubbens medlemmer og andre bidragsytere er viktig i denne situasjonen. Har dere lagt en plan for hvordan dere kommuniserer i deres klubb? Kanskje dette er en anledning for å ta tak i sosiale medier og nyhetsbrev for å motivere og inspirere. Kanskje det er nå dere skal utfordre trenerne til å utfolde seg med gode egentreningsopplegg til utøverne. Kanskje dette er en anledning til å fyre opp under engasjementet i nye ildsjeler i foreldregruppa.
Digitalisere årsmøtet og idrettslaget
Alle idrettslag har fått utsatt frist for gjennomføring av årsmøte; ny frist er 15. juni, og årsmøtet kan i år gjennomføres digitalt. Les mer om digitale årsmøter på NIF sin nettside.
Har idrettslaget en digital plattform for kommunikasjon, gjennomføring av styremøter, og fillagring? Denne situasjonen har gitt oss en ypperlig mulighet til å teste ut digitale arbeidsmetoder. Og NIF tilbyr nå Idrettens Office 365 kostnadsfritt ut juni, det kan bestilles av styreleder her. Denne pakken koster ordinært 2500 kr i året.
Oppdatere informasjon om idrettslaget
Ligger det riktig kontaktinformasjon på idrettslagets hjemmeside, i KlubbAdmin/SportsAdmin og i Brønnøysundregisteret? Vi minner om at NAIF ikke utbetaler midler til private kontoer – det er derfor viktig at det er idrettslaget/undergruppas kontonummer som står oppført i SportsAdmin. Bruk tiden til å sikre god kommunikasjonsflyt inn og ut av idrettslaget.
TIPS: Hvis dere har ny styreleder eller epost for å kontakte klubben, er det informasjon vi gjerne vil ha, slik at dere får de epostene dere skal ha. Send oss en mail hvis dere vil oppdatere klubbens kontaktinformasjon i NAIFs lister.
Gjennomføre «Bedre klubb»
Bedre klubb er et hjelpemiddel som skal bidra til at styret i klubben får oversikt over de formelle krav til idrettslag. Gjennom spørsmål til idrettslagets drift avdekkes hvilke områder idrettslaget må jobbe med for å få ting på plass. Skjemaet tar ca. 10-15 minutter å fylle ut, og gir styret en utfylt rapport.
Gjennomføre et E-læringskurs
Er du ny i idretten, eller kanskje du har vært involvert lenge? Vi anbefaler uansett «Innføring i styrearbeid for idrettslag» for alle tillitsvalgte – her er det mye god informasjon.
Interessert i ernæring og smart idrettsmat? Sunn Idrett har gode e-kurs.
Dette er tiden for å holde seg oppdatert, er det lenge siden du tok Antidoping sitt e-kurs Ren Utøver?
Se nærmere på viktige temaer i idretten
Det er mye verdiarbeid klubben kan sette seg inn i, nå som aktiviteten står på pause. Ta en titt på temasidene og sidene for klubbdrift på NAIFs nettside for inspirasjon til nyttig og artig arbeid for klubben.
TIPS: Man vet at mobbing, og seksuell trakassering og overgrep, skjer i idretten. Dessverre er det store mørketall rundt dette, men det er viktig å være forberedt på at det kan forekomme i egen klubb. Vi anbefaler alle idrettslag å sette seg inn i temaet, og utarbeide retningslinjer og rutiner for håndtering av dette. Se NAIFs veileder (link) og NIFs temaside (link) for mer informasjon.
Har du spørsmål eller tanker? Kontakt naif@amerikanskeidretter.no
La oss bruke tiden godt og konstruktivt, slik at vi er klare når aktiviteten omsider kan starte opp igjen! 😊
Last ned disse tipsene som PDF her: Tiltak i klubb –> Ti tips
Illustrasjonsbilde: Ian Schneider