Påmelding til dommerkurs 2020 gjøres via denne linken: https://forms.gle/DXvNyRhGSAhayzqM7

Vi minner om diskusjonen på ledersamlingen i høst om rekruttering av dommere hvor stikkordene var nødvendige forkunnskaper og tilgjengelighet for dommeroppdrag.

Når dere skal velge ut kursdeltakere er det viktig at de

–  Må kunne lese engelsk godt.

–  Innehar en grunnleggende forståelse av spillets gang

–  Bør ha en grunnleggende forståelse av spillets regler

Sertifiseringsnivåer og krav for dommere

Læreplan for grunnleggende dommerkurs 

Læreplan for videregående dommerkurs

Læreplan eliteseminar for dommere

Læreplan for vedlikeholdskurs for dommere

Hver klubb skal ha en dommeransvarlig. Denne er klubbens kontaktperson for alt som har med dømming å gjøre. Dommeransvarlig plikter å sørge for at det stiller korrekt antall dommere til å kampen, dersom klubben har dommeransvar i en kamp. Vedkommende sørger for å videreformidle all informasjon som sendes fra forbundet til klubbens dommere, dette gjelder også alt som publiseres på dommersidene på nettet.
Dommeransvarlig sørger for at det meldes på tilstrekkelig antall deltgare fra klubben til dommerkurs, og skal ivareta en oppdatert kontaktliste til sine dommere i klubben.

Nyttige nedlastinger:

Dommeransvarligguide

Liste over dommere 2019

 

 Klubb

Dommeransvarlig

Mail

Mobil

 Aalesund Phoenix Erik Gracey erik.gracey@gmail.com 95 08 72 74
 Bardu Wolverines Espen K. Wennerberg  espen65@gmail.com 40 10 58 32
 Bergen Storm Kaj Hopland  kajhopla@gmail.com 98 29 84 59
 BVH Ironmen Jørgen Klausen  mrjklausen@gmail.com 95 77 35 49
 Drammen Warriors Bent A. Jacobsen dommer.bentandreasjacobsen@gmail.com 48 43 82 87
 Eidsvoll 1814s Kris Ceballos ceballos1989@gmail.com 97 00 11 36
 Fredrikstad Kings Magnys N. Syversen  msyversen@fredrikstadkings.no 47 94 87 84
 Gjøvik Swans Julie Heiberg julie.heiberg@hotmail.com 47 07 09 47
 Haugesund Hurricanes Nancy Vikra post@hurricanes.no 91 86 49 14
 Kolbotn Hunters Daniel Fodnes  daniel.hf.93@gmail.com 40 46 79 90
 Kristiansand Gladiators Espen Ringvold eringv@broadpark.no 93 04 58 26
 Lillestrøm Starfighters Patrik Karlsson  patrik.karlsson88@hotmail.se 40 64 43 31
 Lura Bulls
 Nidaros Domers  Didrik Leganger  didrik.leganger@gmail.com 95 83 25 78
 Oslo Vikings Nicolay Aslaksen  nicolay.aslaksen@gmail.com 95 17 81 12
 Sand Falcons Isak Vetle Isaksen isaki96@outlook.com 46 84 38 87
 Sarpsborg – Olavs Menn Paal Olav Lislerud paal-olav.lislerud@sarpsborg.com 69 10 85 70
 Tromsø Trailblazers Eyvin N. Sommerseth eyvin.sommerseth@gmail.com 47 82 29 98
 Tønsberg Raiders Mads Furuseth mfuruseth@gmail.com 40 46 73 52
 Vålerenga Trolls Anette Bach Brenders  abbrenders@gmail.com 99 74 99 44
 Åsane Seahawks Benjamin C. Kvalnes benjaminkvalnes@gmail.com 95 44 29 47

 

Dommerutvalget (DU) jobber med alle dommersaker, så som dommerkurs, tester, lisensiering, dommerteknikk og regeltolkninger. DU er også det organ som sammenstiller forslag til endringer i spillereglene. DU er høringsinstans for endringer i kampreglementet, men det er reglementskomiteen (ikke DU) som utarbeider KR.

DU kontaktes på mail: du@amerikanskfotball.com

Medlemmer i DU:
Eivind Høiseth-Gilje – Leder
Gaute Oliver Thu Tesli
Victoria Pedersen Fredheim

Det anbefales sterkt at NAIFs dommere i amerikansk fotball er medlem av våre to Facebook-grupper: NAF-dommere og NAF-dommere-ressurser.