Hva er disksport?

Disksport er et samlebegrep på alle grener under Disksport Norge, og er idretter der man bruker en sendeplate (disk). De to største grenene er diskgolf og ultimate hvor diskgolf er mest populært. Disksport er generelt en lavkostnadssport hvor det er enkelt å komme i gang for liten og stor. Noen grener er basert på lagspill, mens andre er for enkeltutøvere.

Det bygges baner for diskgolf i et rekordtempo over hele Norge, og det er en sport i vekst.

Les mer om de ulike grenene ved å klikke på dokumentene til høyre.

Medlemsklubbene innenfor disksport arrangerer Norgescup (NC) og NM i diskgolf, Ultimateserie (US) og NM i ultimate og NM i Pargolf. I tillegg er det mindre turneringer i ultimate, og lokale turneringer samt ukesgolfer i diskgolf. For mer informasjon om de ulike lokale aktivitetene, se klubbenes websider eller ta kontakt med din lokale klubb.

Resultater, informasjon og oppdateringer kan leses på websiden frisbeegolf.no

Terminliste

NårHvaSted - AnsvarligKategori
02. des. - 02. des. 2017Desembercup (US2), UltimateserienLørenskogKonkurranser
03. feb. - 04. feb. 2018BRainy Disc (US3), UltimateserienHaukelandshallen, BergenKonkurranser
14. april - 15. april 2018NM i Ultimate 2017LørenskogKonkurranser

Klubboversikt

Velg fylke
Vis alle
KlubbKontaktpersonE-postadresseHjemmesideFylke
Askøy Diskgolf KlubbLill Irene Larsenaskoy.dgc@outlook.comHordaland
BSI UltimateRobert Sasakfrisbee@bsi.nohttp://ultimate.bsi.noHordaland
Beisfjord IL - DisksportStig Setsåstig.setsaa@beisfjordil.nohttp://www.beisfjordil.noNordland
Bodø FrisbeegolfklubbKent Andre Aagnespost@bodofrisbee.nohttp://www.bodofrisbee.noNordland
Bærum FrisbeeklubbMona Bjerkemona.irene.bjerke@gmail.comhttp://www.baerumfrisbeeklubb.noAkershus
Ekeberg SendeplateklubbHalvor Kippepost@ekebergsk.comhttp://www.ekebergsk.comOslo
Elvebyen Discsport KlubbAleksander Smith Johansenaleksander.smith.johansen@gmail.comBuskerud
Elverum FrisbeeklubbMorten Hansenelverumfrisbee@gmail.comHedmark
Flaktveit IK - FrisbeegolfØystein Mongstadomongst@hotmail.comhttp://www.flaktveitik.noHordaland
Flåklypa SendeplatelagAre Flatenareflaten@gmail.comOppland
Follo Discgolf KlubbDaniel William Stubsveenpost@follodiscgolf.nohttp://www.follodiscgolf.noAkershus
Frekhaug FrisbeegolfklubbRonald Øyenthomas.mosland@gmail.comHordaland
Hamar FrisbeeklubbKristian Dillerud hamarfrisbeeclub@gmail.comhttp://hamarfc.comHedmark
Hammerfest FrisbeeklubbKim Olav Kristiansenhammerfestfrisbeeklubb@gmail.comFinnmark
Haugaland FrisbeeklubbAlexander Aurslandpost@haugalandfrisbee.comhttp://www.haugalandfrisbee.com/Rogaland
Hisøy IL - DisksportFrederick Stensbyefortetdisksport@gmail.comAust-Agder
Hønefoss Discsport KlubbAdrian Olesonpost@honefossdisc.comhttp://www.honefossdisc.com/Buskerud
IL Tempo FrisbeeThomas Grønbechfrisbee@iltempo.noSør-Trøndelag
Innherred FrisbeeklubbRune M. Aurstadpost@innherredfrisbee.noNord-Trøndelag
Jessheim FrisbeeklubbBørge Aarnesborge@flda.noAkershus
Kristiansand FrisbeegolfklubbSverre Messelstyret@kfgk.nohttp://www.kfgk.noVest-Agder
Kristiansund FrisbeegolfklubbMagnus Grytkristiansundfrisbee@gmail.comhttp://www.ksufrisbee.no/Møre og Romsdal
LULU Frisbee KlubbLars Tafjordlulu.ultimate@gmail.comOslo
Langevåg IL - FrisbeeJostein Hålandhaaland@mimer.nohttp://www.diskgolf.noMøre og Romsdal
Lillehammer FrisbeeRagnhild Grytlillehammerfrisbee@gmail.comhttp://lillehammerfrisbee.noOppland
Lillesand FrisbeegolfklubbJan Yngve Jahnsenjan.y.jahnsen@gmail.comAust-Agder
Lørenskog Frisbee Klubb - Pancake Circle Ltd.Kate Brandalkatebrandal@hotmail.comhttp://www.pancake.noAkershus
Muselunden FrisbeeklubbKristian Sønnigdalpost@muselunden.nohttp://www.muselunden.noOslo
Mysen Frisbeegolf KlubbVegar Åge Larsenvgar.lars1@gmail.comØstfold
Måløy FrisbeeklubbTrond Myrestrandpost@maloydiscgolf.nohttps://www.facebook.com/Måløy-Disc-Golf-276887922757072/Sogn og Fjordane
NHHI UltimateHenrik Stæger-Holstnhhi.ultimate.leder@nhhs.noHordaland
NMBUIMia Bjerkestrandmia.bjerkestrand@gmail.comhttp://nmbui.no/ultimate-frisbee/ultimate-frisbeeAkershus
Nanset IF - FrisbeeGlenn Pedersenglennpedersen83@hotmail.comhttp://www.nansetif.noVestfold
OSI UltimateEirik Iseneultimate-styret@osi.uio.nohttp://osiultimate.wix.com/osiultimateOslo
Oslo Pretenders - DiskgolfGlenn Wellsbackstop@oslopretenders.comOslo
Porsgrunn Disksport KlubbOliver Hallidayojhalliday@hotmail.comTelemark
Saltrød Sportsklubb FrisbeeStåle Pedersenpost@sskfrisbee.nohttp://www.sskfrisbee.noAust-Agder
Sandefjord Frisbee KlubbOdne Lyngstadkontakt@sandefjordfrisbee.nethttp://www.sandefjordfrisbee.netVestfold
Sandnes Discgolf KlubbJarle Levin Bærøysandnesdiscgolf@gmail.comRogaland
Skien FrisbeeklubbEirik Groaskienfrisbee@gmail.comhttp://www.skienfrisbee.comTelemark
Skippervik FrisbeegolfklubbRunar Skippervikskippervik@gmail.comHordaland
Sola FrisbeeklubbOve Wangsholmsolafrisbee@gmail.comhttp://www.solafrisbee.comRogaland
Solund SendebrettlaugKjell Mongstadkjell.mongstad@gmail.comhttp://www.sendebrettlauget.noSogn og Fjordane
Stjørdal FrisbeeklubbAleksander Miljuselgkjas@gmail.comNord-Trøndelag
Stormkast - Bergen FrisbeeklubbHanna Hugossonpost@stormkast.nohttp://www.stormkast.noHordaland
Stovner Frisbee Disc KlubbEspen Møkkelgjerdstyret@stovnerfrisbee.nohttp://www.stovnerfrisbee.noOslo
Sukkevann FrisbeeklubbOla Brunes Stakkeland sukkevannfrisbeeklubb@gmail.comhttp://www.sukkevannfrisbeeklubb.noVest-Agder
Surnadal FrisbeeklubbKenneth Brattetaulekenneth0208_88@hotmail.comhttp://www.surnadalil.no/Møre og Romsdal
Trolla IL - DisksportArild Morkmork661@gmail.comhttp://www.trollail.noSør-Trøndelag
Tromsø DisksportklubbKurt Figenschoukurt.figenschou@hotmail.comTroms
Trondheim FrisbeeklubbLeiv Aspénleiv@trondheimfrisbeeklubb.nohttp://www.trondheimfrisbeeklubb.noSør-Trøndelag
Tønsberg Frisbeegolf KlubbHugo Braathen Andersenpost@tbgfrisbee.nohttp://www.tbgfrisbee.noVestfold
Valldal IL - DisksportRichard Moenrichard.moen@mibox.nohttp://www.valldalil.noMøre og Romsdal
Vear IF DiscgolfBjørn Thomas Hatlo Rivelsrødlederdiscgolf@vear.nohttp://www.vear.noVestfold
Volda Turn og IL - FrisbeeSølve Andrè Hatlensolhatlen@gmail.comMøre og Romsdal
Øverås IL - FrisbeeSivert Øveraasmail@overaasfrisbee.nohttp://www.overaasfrisbee.no Møre og Romsdal

Starte ny klubb

Lurer du på hvordan du kan starte en ny disksportklubb eller bli tatt opp som medlem i NAIF? Se vår detaljerte veiledning ved å trykke her.

Som medlemsklubb har klubbens utøvere mulighet til å delta ved konkurranser og camps organisert av/i samarbeid med forbundet. I tillegg tilbyr forbundet veiledning og kurs på en rekke områder.

Seksjonsledelse og komiteer

Kontaktes på fellesmail post@disksportnorge.no

Ingar Ballo Sandum Seksjonsleder ingoball@gmail.com 95 96 16 30
Jon Henry Marthinsen Nestleder jon@stovnerfrisbee.no 95 07 05 80

Ultimatekomiteen

Kontaktes på fellesmail ultimate@disksportnorge.no

 

Diskgolfbaner i Norge

Klikk her for en oversikt over diskgolfbaner i Norge.

Resultater

Klikk her for resultater (diskgolf)

Resultater for Ultimateserien og NM finner du som vedlegg på høyre side.

Ren idrett!

Norges amerikanske idretters forbund ønsker og vil at alle våre idretter skal være fri for bruk av dopingmidler. Vi skal jobbe målrettet for dette, og første mål er å bli sertifisert av Antidoping Norge som Rent særforbund.
Rent særforbund betyr en bevisstgjøring om antidoping i vår organisasjon, med gjennomføring av tiltak både i klubb og forbund.
Antidopingarbeidet vil være en del av aktiviteten i våre idretter. Vi skal utarbeide retningslinjer og implementere verdier og holdninger i organisasjonen vår.

Som en del av arbeidet, oppfordrer forbundet alle medlemsklubber til å bli Rent idrettslag. Idrettslagene spiller en viktig rolle i å skape riktige holdninger blant våre aktive, og trenere og ledere kan være aktive budbringere til utøverne.
Rent idrettslag gjennomføres som et program i klubben, les mer om hvordan dere kan gjøre det på Rentidrettslag.no

NAIF oppfordrer alle aktive, trenere og ledere i våre idretter til å bli «Ren utøver». Dette er et veldig bra e-læringsprogram fra Antidoping Norge. Ren Utøver er bygget opp omkring sju utvalgte områder innenfor antidopingarbeidet, som for eksempel dopinglisten, dopingkontrollen og kosttilskudd. Det tar ca. 30 minutter å gjennomføre alle modulene, men det er ikke nødvendig å ta alt på en gang. Når man har fullført, får man kursbevis. Dere finner programmet her: http://www.renutover.no/