Hva er disksport?

Disksport er et samlebegrep på alle grener under Disksport Norge, og er idretter der man bruker en sendeplate (disk). De to største grenene er diskgolf og ultimate hvor diskgolf er mest populært. Disksport er generelt en lavkostnadssport hvor det er enkelt å komme i gang for liten og stor. Noen grener er basert på lagspill, mens andre er for enkeltutøvere.

Det bygges baner for diskgolf i et rekordtempo over hele Norge, og det er en sport i vekst.

Les mer om de ulike grenene ved å klikke på dokumentene til høyre.

Medlemsklubbene innenfor disksport arrangerer Norgescup (NC) og NM i diskgolf, Ultimateserie (US) og NM i ultimate og NM i Pargolf. I tillegg er det mindre turneringer i ultimate, og lokale turneringer samt ukesgolfer i diskgolf. For mer informasjon om de ulike lokale aktivitetene, se klubbenes websider eller ta kontakt med din lokale klubb.

Resultater, informasjon og oppdateringer kan leses på websiden frisbeegolf.no

Terminliste

NårHvaSted - Ansvarlig
02. sep. - 04. sep. 2016NM i Diskgolf Sula
02. sep. - 04. sep. 2016NM i LengdeSula
12. nov. - 13. nov. 2016Trøndisk (US1), Ultimateserien Trondheim
03. des. - 03. des. 2016Desembercup (US2), UltimateserienLørenskog

Klubboversikt

Velg fylke
Vis alle
KlubbKontaktpersonE-postadresseHjemmesideFylke
Askøy Diskgolf KlubbLill Irene Larsenaskoy.dgc@outlook.comHordaland
BSI UltimateRobert Sasakfrisbee@bsi.nohttp://ultimate.bsi.noHordaland
Beisfjord IL - DisksportStig Setsåstig.setsaa@beisfjordil.nohttp://www.beisfjordil.noNordland
Bodø FrisbeegolfklubbKent Andre Aagnespost@bodofrisbee.nohttp://www.bodofrisbee.noNordland
Bærum FrisbeeklubbMona Bjerkemona.irene.bjerke@gmail.comhttp://www.baerumfrisbeeklubb.noAkershus
Ekeberg SendeplateklubbHalvor Kippepost@ekebergsk.comhttp://www.ekebergsk.comOslo
Elverum FrisbeeklubbMorten Hansenelverumfrisbee@gmail.comHedmark
Flåklypa SendeplatelagAre Flatenareflaten@gmail.comOppland
Hamar FrisbeeklubbKristian Dillerud hamarfrisbeeclub@gmail.comhttp://hamarfc.comHedmark
Hammerfest FrisbeeklubbKim Olav Kristiansenhammerfestfrisbeeklubb@gmail.comFinnmark
Haugaland FrisbeeklubbAlexander Aurslandpost@haugalandfrisbee.comhttp://www.haugalandfrisbee.com/Rogaland
HiT UltimateHedda Færdenhedda.faerden@gmail.comhttp://www.hitil.noTelemark
Hønefoss Discsport KlubbAdrian Olesonpost@honefossdisc.comhttp://www.honefossdisc.com/Buskerud
IL Tempo FrisbeeThomas Grønbechfrisbee@iltempo.noSør-Trøndelag
Innherred FrisbeeklubbRune M. Aurstadpost@innherredfrisbee.noNord-Trøndelag
Kristiansand FrisbeegolfklubbSverre Messelstyret@kfgk.nohttp://www.kfgk.noVest-Agder
Kristiansund FrisbeegolfklubbMagnus Grytkristiansundfrisbee@gmail.comhttp://www.ksufrisbee.no/Møre og Romsdal
LULU Frisbee KlubbLars Tafjordlulu.ultimate@gmail.comOslo
Langevåg IL - FrisbeeJostein Hålandhaaland@mimer.nohttp://www.diskgolf.noMøre og Romsdal
Lillehammer FrisbeeRagnhild Grytlillehammerfrisbee@gmail.comhttp://lillehammerfrisbee.noOppland
Lørenskog Frisbee Klubb - Pancake Circle Ltd.Kate Brandalkatebrandal@hotmail.comhttp://www.pancake.noAkershus
Muselunden FrisbeeklubbKristian Sønnigdalpost@muselunden.nohttp://www.muselunden.noOslo
Mysen Frisbeegolf KlubbVegar Åge Larsenvgar.lars1@gmail.comØstfold
Mysen FrisbeegolfklubbVegar Larsenvgar.lars1@gmail.comØstfold
Måløy FrisbeeklubbTerje Hamreth.1@online.nohttp://www.maloydiscgolf.netSogn og Fjordane
NHHI UltimateHenrik Stæger-Holstnhhi.ultimate.leder@nhhs.noHordaland
NMBUIMia Bjerkestrandmia.bjerkestrand@gmail.comhttp://nmbui.no/ultimate-frisbee/ultimate-frisbeeAkershus
NTNUI FrisbeeAmy Elise Floen Alnesfrisbee-leder@.ntnui.noSør-Trøndelag
OSI UltimateEirik Iseneultimate-styret@osi.uio.nohttp://osiultimate.wix.com/osiultimateOslo
Saltrød Sportsklubb FrisbeeStåle Pedersenpost@sskfrisbee.nohttp://www.sskfrisbee.noAust-Agder
Sandefjord Frisbee KlubbRalph Nicolai Blombergkontakt@sandefjordfrisbee.nethttp://www.sandefjordfrisbee.netVestfold
Sandnes Discgolf KlubbEgil Sætrenegil.satren@lyse.netRogaland
Skien FrisbeeklubbEirik Groaskienfrisbee@gmail.comhttp://www.skienfrisbee.comTelemark
Skippervik FrisbeegolfklubbRunar Skippervikskippervik@gmail.comHordaland
Skjerstad IL - FrisbeeRandolv Grytrandolv.gryt@sbnett.noNordland
Sola FrisbeeklubbOve Wangsholmsolafrisbee@gmail.comhttp://www.solafrisbee.comRogaland
Solund SendebrettlaugKjell Mongstadkjell.mongstad@gmail.comhttp://www.sendebrettlauget.noSogn og Fjordane
Stormkast - Bergen FrisbeeklubbHanna Hugossonpost@stormkast.nohttp://www.stormkast.noHordaland
Stovner Frisbee Disc KlubbEspen Møkkelgjerdespen@stovnerfrisbee.nohttp://www.stovnerfrisbee.noOslo
Sukkevann FrisbeeklubbErik Hammer Staalesensukkevannfrisbeeklubb@gmail.comhttp://www.sukkevannfrisbeeklubb.noVest-Agder
Surnadal FrisbeeklubbKenneth Brattetaulekenneth0208_88@hotmail.comhttp://www.surnadalil.no/Møre og Romsdal
Trondheim FrisbeeklubbHans-Christian Ristadepost@trondheimfrisbeeklubb.comhttp://www.trondheimfrisbeeklubb.comSør-Trøndelag
Tønsberg Frisbeegolf KlubbHugo Braathen Andersenpost@tbgfrisbee.nohttp://www.tbgfrisbee.noVestfold
Valldal IL - DisksportRichard Moendiskgolf@valldalil.nohttp://www.valldalil.noMøre og Romsdal
Vear IF DiscgolfBjørn Thomas Hatlo Rivelsrødlederdiscgolf@vear.nohttp://www.vear.noVestfold
Volda Turn og IL - FrisbeeSølve Andrè Hatlensolhatlen@gmail.comMøre og Romsdal
Øverås IL - FrisbeeSivert Øveraasmail@overaasfrisbee.nohttp://www.overaasfrisbee.no Møre og Romsdal

Starte ny klubb

Lurer du på hvordan du kan starte en ny disksportklubb eller bli tatt opp som medlem i NAIF? Se vår detaljerte veiledning ved å trykke her.

Som medlemsklubb har klubbens utøvere mulighet til å delta ved konkurranser og camps organisert av/i samarbeid med forbundet. I tillegg tilbyr forbundet veiledning og kurs på en rekke områder.

Seksjonsledelse og komiteer

Kontaktes på fellesmail post@disksportnorge.no

Ingar Ballo Sandum Seksjonsleder ingoball@gmail.com 95 96 16 30
Jon Henry Marthinsen Nestleder jon@stovnerfrisbee.no 95 07 05 80

Ultimatekomiteen

Kontaktes på fellesmail ultimate@disksportnorge.no

 

Diskgolfbaner i Norge

Klikk her for en oversikt over diskgolfbaner i Norge.

Resultater

Klikk her for resultater (diskgolf)

Resultater for Ultimateserien og NM finner du som vedlegg på høyre side.